Візуалізований довідник

Тип будівлі монастир, церква
Архітектурний стиль європейське бароко
Архітектор Григорович-Барський Іван Григорович
Засновник Святополк II Ізяславич
Засновано 12 століття

Місце знаходження: Третьяковська галерея
Походження: Константинополь або Київ
Автор: Можливо Аліпій Печерський
Іконографічний тип: Єлеуса

Архітектор Петро Милоніг
Перша згадка 1670
Початок будівництва кін. XII — поч. XIII ст.
Зруйновано 1943
Відбудовано 1962
Стиль давньоруська архітектура і українське бароко

Країна Україна
Розташування Київ
Тип мозаїка

Мізинським браслетам з мамонта приблизно 20 тисяч років. Це витвори мистецтва кам'яного віку! Знайдені у 1908 році в Україні, біля села Мізин на Чернігівщині. Декоровані меандровим орнаментом.

Розписна трипільська кераміка — єдиний добре збережений вид трипільського живопису, котрий становить водночас органічний елемент стінопису інтер'єрів. Є всі підстави розглядати стінопис Трипілля феноменом світового значення. Функція трипільського живопису не лише декоративна, а передусім ідеологічно-магічна, що виявляється як консолідуючий духовний чинник трипільської етнічної спільноти.

Засновник Володимир Великий (гіпотеза),
Ярослав Мудрий
Початок будівництва 4 листопада 1011 (гіпотеза,
1017, 1037 (літописні версії)
Кінець будівництва 1018, 1037, середина, друга половина ХІ ст. (наукові версії)
Стиль візантійський (первісний), українське бароко (сучасний)

Золотий гребінь з кургану Солоха. Кінець V - початок IV ст. до н. е. - пам'ятка ювелірного мистецтва грецьких ремісників, який зображає скіфську батальну сцену. Золотий гребінь було виявлено під час дослідження кургану Солоха, Дніпровського району Запорізької області, М. Веселовським у 1912 - 1913 рр.

Скіфська Золота пектораль вважається найбільшою археологічною знахідкою 20 століття, шедевром світового мистецтва. Її приблизна вартість 2 млн. доларів, хоча були й пропозиції на порядок вищі. Знайшов її археолог Борис Мозолевський у 1971 році в кургані Товста Могила біля м. Орджонікідзе (Дніпропетровська обл., Україна). Сама по собі пектораль - це жіноча прикраса.

Херсонес Таврійський - таку назву носило місто, засноване давньогрецькими колоністами понад дві з половиною тисячі років тому на південному заході Кримського півострова. Територія сучасного заповідника охоплює межі стародавнього грецького міста - Херсонеса Таврійського, що виникло тут, на узбережжі Чорного моря, у V ст. до н.е.

Збруцький ідол - одна з основних знахідок в експозиції Краківського музею археології. Це кам'яний стовп висотою 2,67 м із чотирма обличчями на чотирьох гранях та складними символічними різьбленнями. Припускають, що на ньому зображений слов'янський бог Світовид, який дивиться на усі чотири сторони світу

Спасо-Преображенський собор - один з найдавніших храмів Русі. Розташований в історичному середовищі Чернігова, у центрі колишнього дитинця. Був головною архітектурною домінантою міста. Завдяки високим вежам, що фланкують західний фасад, і зараз відіграє роль важливої домінанти. Будівництво собору було розпочато приблизно у 1033-1034 роках за розпорядженням першого відомого за літописами чернігівського князя Мстислава Володимировича. Вперше літописи згадують про «церкву святого Спаса» у 1036 році, коли князь Мстислав раптово помирає.